Astygmatyzm a pogłębianie wady

Witam wykryto u mnie wadę wzroku mam astygmatyzm na słabszym oku mam szkła 1,5. Czy jeżeli szybko nie zaopatrzę się w soczewki lub okulary będę miał coraz słabszy wzrok ? Czy wadą będzie się pogłębiać ?

Witam.Jeżeli Pan jeszcze rośnie, a myślę że tak jest to wada jeszcze się zmieni.Astygmatyzmy zmieniają się raczej w górę po 21 r..zKorekta jest wskazana,ale nie ma to wpływu na to co się w przyszłości stanie. Pozdrawiam