Astygmatyzm a soczewki kontaktowe

Proszę o poradę. Mam wadę wzroku pogłębiającą się i stwierdzony astygmatyzm w lewym oku. Czy mogłabym nosić soczewki? Okulistka, u której byłam na kontroli odradziła mi ten pomysł i zaleciła używanie okularów. Czytałam ostatnio, że soczewki mogą mi pomóc skorygować wadę wzroku, lecz nie jestem pewna czy tak byłoby w moim przypadku. Dziękuję.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Od niedawna astygmatyzm można korygować przy pomocy specjalnych soczewek kontaktowych, zwanych także torycznymi. Wcześniej takie soczewki nie były w Polsce dostępne. Można je stosować, gdy astygmatyzm nie przekracza 2,5 Dioprtii. Jednak trzeba je uważnie dobrać do wady wzroku.

Serdecznie pozdrawiam!