Astygmatyzm - czy jest możliwa laserowa korekcja wady wzroku?

Witam serdecznie! Przechodziłam badania kwalifikacyjne do laserowej korekcji w dwóch klinikach. W pierwszej klinice zakwalifikowano mnie, natomiast w drugiej już nie, tłumacząc mi brakiem odpowiedniego sprzętu oraz możliwością wystąpienia powikłań. Moja wada wygląda następująco OP: 3,25 + 3,5 93 os OL: 3,0 + 3,0 90 os 3 x Tropical Byłabym ogromnie wdzięczna za przedstawienie mi jasno sytuacji, czy w tym przypadku korekta taka jest możliwa?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Na powodzenie laserowej korekcji wzroku  ma wpływ wiele czynników. Pierwszym jest w oczywisty sposób rodzaj wady wzroku pacjenta. W Pani przypadku, wedle reguł medycznych, korekcja laserowa jest możliwa.

Drugim elementem powodzenia jest lekarz, który wykonuje zabieg. To on Panią kwalifikuje do zabiegu opierając się na badaniu okulistycznym, doświadczeniu jakie posiada i możliwościach sprzętu jakim dysponuje.

Ostateczna decyzja należy do Pani po przedstawieniu opinii przez lekarza.
Wydaje mi się, że te czynniki musi brać Pani pod uwagę przy jej podejmowaniu.

Pozdrawiam