Astygmatyzm - czy powinienem zaprzestać ćwiczeń?

Mam 21 lat, od niedawna zacząłem ćwiczyć na siłowni, w tym samym czasie pojawiły mi się takie objawy: ropieją mi nadmiernie oczy oraz podczas mrugania pojawia mi się często (praktycznie pod wieczór) zamglone widzenie oraz zaczerwienienie gałki ocznej. Mam astygmatyzm -7 i -6 dioptri oraz miałem kiedyś problemy z ciśnieniem. Czy powinienem zaprzestać ćwiczeń?
21 LAT ponad rok temu

Witam !
Ropienie oczu to objaw bakteryjnego zapalenia spojówek. Trudno łączyć ten fakt z ćwiczeniami na siłowni, choć czynniki środowiskowe pewnie nie są bez znaczenia, bo przecież te bakterie dostają się do worka spojówkowego z zewnątrz. Leczenie polega na stosowaniu kropli z antybiotykiem.
Co do faktu zamglenia widzenia, to zapewne powodem jest tzw. „suche oko”. Może to mieć związek z intensywnymi ćwiczeniami, jeżeli np. dochodzi do odwodnienia organizmu.
Proszę więc pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości płynów. Dodatkowo można stosować sztuczne łzy bez konserwantów (preparaty kwasy hialuronowego) bez recepty w aptekach.
Jeśli chodzi natomiast o astygmatyzm, to nie ma on żadnego wpływu na te objawy i nie jest też przeciwwskazaniem do kontynuowania ćwiczeń. Nie widzę więc powodu do zaprzestania uprawiania sportów przez Pana.
Pozdrawiam