Astygmatyzm i krótkowzroczność u 6-latki

Moja 6 letnia wnuczka-po wizycie u okulisty -ma nosic okularki -0,75 i -0,50 ma astygmatyzm,.Czy to jest do skorygowania i jakie powinny byc zalecenia-lekarz zalecil tylko za pol roku kontrole-prosze o rade i serdecznie dziekujeHenryka

Witam. Taka wada może ulec korekcji w miarę wzrostu dziecka, dziewczynka powinna jednak systematycznie nosić okulary.

Witam. Okulista zalecił korekcję i aby wada minusowa nie postepowała należy tę korekcję zastosować, a za pół roku wg zaleceń udać się do kontroli. Okulista postąpił prawidłowo.