Astygmatyzm i krótkowzroczność u 7-latki

Witam moja córka w czerwcu kończy 7 lat i właśnie dowiedziałam się ,że ma astygmatyzm i krótkowzroczność -0,3 i -0,5.W tej sytuacji pani doktor okulista kazała małej nosić okulary tylko do telewizji i do szkoły jeśli będą uczyć się z tablicy.Czy to wystarczy żeby wada się nie pogłębiła,dodam,że na następną wizytę kazała się zgłosić za rok.Bardzo proszę o opinię,i z góry dziękuję.

Witam.
Wada , którą posiada Pani córka nie jest duża . Trudno jest określić jak ta wada będzie się zachowywała w trakcie okresu dojrzewania.
Pozdrawiam