Astygmatyzm i nadwzroczność u dziecka z zespołem Downa

Witam. u mojej córki z wadą Downa, ma 1rok i 10 mies, wykryto wadę astygmatyzmu(2 i 3)i nadwzroczności. Czy jest możliwe,że wada ta zaniknie z wiekiem-że oczy się teraz jeszcze kształtują, rozwijają?Czy okulary są konieczne?Czy pomogą?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak oczywiście wzrok będzie się dalej rozwijać. Konieczna jest częstsza kontrola i sądzę że konieczne są okulary. Proszę udać się do lekarza okulisty, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.