Astygmatyzm i podejrzenie jaskry a prawo jazdy

Witam mam 19 lat. Od urodzenia mam astygmatyzm i mam też podejrzenie jaskry (czekam na najbliższą wizytę do swojej pani doktor która jest pod koniec listopada bo przez telefon niechała nic powiedzieć)Czy jak mam astygmatyzm i potwierdzi się jaskra to mogę iść na prawo jazdy?Czy mogę iść do szkoły na kierunek administracja bo nie wiem czy z tymi wadami to dobrze pracować w dokumentacji i komputerze (jeden lekarz ogólny mi to odradził a ze swoją Panią Doktor okulistką będę rozmawiał w listopadzie)
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Jeśli astygmatyzm i ewentualna jaskra będą prawidłowo kontrolowane za pomocą odpowiednich szkieł i farmakoterapii, nie będzie przeciwwskazań do ubiegania się o prawo jazdy. Oczywiście w tym przypadku nie będzie to prawo jazdy przyznane bezterminowo, od czasu do czasu będzie Pani wymagała okresowych badań wzroku. Jeśli chodzi o podjęcie studiów i pracy przy komputerze bardzo ważne w tym przypadku jest Pani subiektywne odczucie choroby. Jeśli podczas pracy przy komputerze, długiego czytania czy nadwerężania wzroku odczuwa Pani silne zmęczenie wzroku, pieczenie czy uczucie suchego oka, rzeczywiście warto zastanowić się nad wyborem innego zawodu.

Witam.
Oczywiście może mieć Pani prawo jazdy pod warunkiem , że pole widzenia nie uległo znacznemu zawężeniu ( pod wpływem jaskry ) . Również praca w administracji nie powinna być żadnym problemem przy Pani schorzeniach okulistycznych.
Pozdrawiam