Asymetria łopatek a krzywy kręgosłup

Asymetria łopatek krzywy jest wtedy kręgosłup ? Czy asymetria łopatek powoduje że kręgosłup jest wtedy krzywy ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie istnieje taka prosta zależność. Wskazany jest kontakt z ortopedą - dopiero na podstawie badania lekarskiego i ew. badań dodatkowych (zdjęcia RTG) będzie można ustalić, czy asymetria ustawienia łopatek wynika ze skrzywienia kręgosłupa.