Asymetria piersi a mała skolioza

Mam skoliozę, jest ona delikatna i nie widać żadnych defektów. Od dłuższego czasu widzę, że prawa pierś jest mniejsza od lewej. Zauważyłam, jakby sutek idzie w inną stronę. Czy to może być związane ze skoliozą? Czy jest to normalne u każdej kobiety? Czy da się coś zrobić, by wyrównać piersi? Jakieś ćwiczenia? Mam 19 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią asymetria ułożenia piersi jak najbardziej może być konsekwencją skoliozy. Jedyne ćwiczenia, które zatem pomogłyby to poprawić, to te, które korygują skoliozę. A propos różnicy w rozmiarze piersi, to tym także nie powinna się Pani niepokoić. Właściwie każda kobieta ma mniej lub bardziej asymetryczne piersi.