Asymetria ramion u 20-latki

Mam jedno ramię delikatnie niżej i z jednej strony większe wcięcie w talii. Prawdopodobnie mam jakąś lekką skoliozę i planuję sb zrobić rtg, ale trochę boję się iść do lekarza, że zabroni mi uprawiać sport itp. Czy asymetria zawsze musi oznaczać coś poważnego czy większość ludzi tak ma? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Asymetrie można rozpoznać na podstawie wykonanych testów klinicznych, nie zawsze trzeba wykonywać badanie RTG. Proszę udać się do dobrego fizjoterapeuty, ktory oceni Pani wadę postawy oraz zaproponuje odpowiednie ćwiczenia oraz aktywność fizyczną, która pomoże skorygować asymterie.

Pozdrawiam serdecznie.