Asymetria szerokości tętnic kręgowych

Witam,mężowi postawiono diagnozę:asymetria szerokości tętnic kręgowych i niewydolności kręgowo-podstawowej,już dwukrotnie stracił przytomność.Czy istnieje jakiś sposób-metoda na usunięcie tej asymetrii(zatkania jednej z tętnic w połowie)utrata przytomności zdarza się coraz częściej.Słyszałam o udrażnianiu różnych żył. Pozdrawiam

Ukrwienie w głowie jest bardziej skomplikowane niż asymetria tętnic kręgowych. Przy zdrowych pozostałych tętnicach doprowadzających krew do mózgu ( a jest ich w sumie 4 iłącza się w koło) nie występują objawy niedokrwienia mózgu.
Ważna jest kontrola innych czynników odpowiedzialnych za zaburzenia krążenia mózgowego. Zaburzenia krążenia mózgowego najczęściej powstają jako konsekwencja chorób sercowo-naczyniowych, z których najczęściej wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, hipercholesterolemię. Poza tym ważnym czynnikiem ryzyka jest palenie papierosów, cukrzyca i miażdżyca tętnic domózgowych.