Asymetria tt. kręgowych w angiografii głowy i szyi

Dzień dobry, miałam robioną TK angiografię głowy i szyi i chciałabym się dowiedzieć czy mam powody do zmartwień: Asymetria tt. kręgowych - prawa węższa przechodzi w jedną z tętnic móżdżkowych, nie łącząc się w t. podstawną. Pozdrawiam.

Jest to odmiana rozwojowa.
Unaczynienie mózgu pochodzi z połączonych ze sobą czerech tętnic tzw koło tętnicze Wilisa. Taka "konstrukcja" ma za zadanie zapobiegać niedokrwieniu tkanki mózgowej w przypadku gdy któraś z tętnic jest węższa/ nie ma jej wcale itd.