Asymetria tułowia u 5-miesięcznego dziecka

Czy powinnam się martwić asymetrią u 5 miesięcznego dziecka? Objawia się ona tym, że w pozycji na plecach, od wysokosci brzucha skreca sie w lewo. Cwicze z nim turlanie i naciaganie , ale nie widze jeszcze efektów. Nasza pediatra mowi zeby sie nie martwic tylko czekac az siadzie i jak najwiecej stymulowac lewą strone. Czy faktycznie to pomoze? Wczesniej tez tylko w prawo sie odracal ale udalo nam sie sklonic go do odwracania glowki w lewo. Czy tak tez bedzie w przypadku nozek i skrecania bioder?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty.