Asymetria w budowie sylwetki

Mój brzuch wygląda jakby go ktoś wziął w ręce i przekręcił w prawą stronę, nie wiem jak to dobrze opisać (jak patrze prosto z góry lewa strona jest trochę większa w stosunku do drugie, natomiast jak się trochę przekręcę w prawa stronę jest równo). Może to ma też coś wspólnego-mam problem z zakładaniem lewej nogi na prawą-nie trzyma się, spada, to samo obojczyk lewy jest bardziej widoczny niż prawy, co to może być.....Ze strony "brzucha" nie mam żadnych bóli, nic kompletnie. Co to może być?

Magdalena Mroczek

Może mieć to związek ze skrzywieniem kręgosłupa.

Prawdopodobnie skolioza, tj skrzywienie kręgosłupa. W Pani wieku jest małe ryzyko postępu skrzywienia, jednocześnie leczenie zachowawcze u dorosłych jest nieskuteczne a operacyjne wątpliwe pod względem sensowności przy braku dolegliwości