Asymetria w głowie u płodu w 22. tygodniu ciąży

Witam. W 22 tygodniu ciąży wykryto u mojego dziecka asymetrię w głowie opisaną przez lekarza tak: W zakresie mózgowia obszar bezechowy asymetryczny do drugiej półkuli o wymiarach 18/9mm. Wszystko poza tym rozwija się prawidłowo, rozwój opisany jest jako symetryczny. Wskazana jest konsultacja w ośrodku referencyjnym. Mam umówioną wizytę u diagnostyka. Jednak chciałabym by któreś z Państwa wytłumaczyło mi opis mojego lekarza, czy mam powody do strachu? Czy to już sie zdarzało? Dziękuje z góry

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.