Atak bólu żołądka, osłabienia, silnych potów, zawrotów głowy i potrzeby oddania kału

Witam. Kobieta, lat 53. Objawy: najpierw ból żołądka, niedobrze jest, za chwile słabo, mocne poty, zawroty glowy, trzeba szybko sie polozyc, zeby nie zemdlec, w miedzy czasie trzeba isc na ubikacje, zeby oddac kał. Po 20 min wszystko mija. Jest tylko zimno. Cisnienie mierzone i w normie. Wydarzylo sie to dzis i miesiac temu rowniez, jak i parenascie, pare lat temu ciagle z tymi samymi objawami, lecz bardzo rzadko. Jakie badania wykonac i do jakiego lekarza isc? Prosze o odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza rodzinnego lub internisty. Proponuje wykonać badania profilaktyczne krwi oraz hormony tarczycy. Dodatkowo warto wykonać ekg, usg jamy brzusznej oraz ewentualnie gastroskopię.