Atak dny moczanowej przy wadze 118 kg

Pół roku temu miałem atak dny moczanowej przy wadze 118 kg. Rozpocząłem dietę. Z mięs tylko kurczak - rzadko. Czasem ryba. Wszystko gotowane na parze. Bez cukru. Zero margaryny, masła. Więcej owoców. Po 18 bez posiłków. Schudłem 20 kg. Waga spada. Nie ćwiczę, w pracy siedzę. Rzadko rowerek 20 minut. Może 2x w tygodniu. Około 1800 kalorii dziennie. Też pół roku temu doszły objawy nerwicy. Zacząłem się obawiać, że waga spada za szybko. Około 4 kg na miesiąc. Mam 41 lat, 181 cm i 98 kg wagi.

Witam,
optymalny spadek masy ciała na tydzień to 0,5-1kg więc na miesiąc 2-4kg. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który na podstawie pomiarów, badań, rozmowy ułoży dla Pana odpowiedni jadłospis oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości.
Pozdrawiam
mgr dietetyki Justyna Siwek

Dzień Dobry,

w przypadku diety moczanowej bardzo istotna jest redukcja masy ciała oraz kompozycja diety pod kątem zmniejszenia ilości puryn w dobieranych produktach spożywczych. Jeśli chodzi o bezpieczną redukcję masy ciała to wynosi ona 0,5kg na tydzień. Zalecam konsultację z dietetykiem.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Racjonalny sposób odchudzania, o taki przy którym obserwujemy 0,5-1 kg/tydzień spadem masy ciała.
Jednak zachęcam do udania się do dietetyka, który na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego i klinicznego, zaplanuje jadłospis, przeanalizuje Pana sposób żywienia, wspólnie ustali cel kuracji lub udzieli konsultacji jak właściwie zaplanować dietę przy dnie moczanowej, żeby osiągnąć zamierzony cel.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również

z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk

www.poznan.mojdietetyk.pl

poznan@mojdietetyk.pl

tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Co najlepiej wspomaga odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/co-najlepiej-wspomaga-odchudzanie.html?c=9