Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Atak duszności i ból w klatce piersiowej

Jestem kobietą i mam 19 lat. Trzy dni temu pojawił się u mnie atak duszności. Nie mogłam normalnie oddychać. I pojawił się ból w klatce piersiowej. Po wszystkim zbadałam kilkakrotnie ciśnienie które było bardzo podwyższone, puls tak samo. Po 1,5 godzinie pojechałam na pogotowie, zrobiono mi EKG które wykazało,że serce jest zdrowe. Podano mi leki na obniżenie ciś. i wróciłam do domu. Byłoby dobrze gdyby nie to,że dzis pojawił się ból w klatce i na plecach i wysokie ciś. Co mam robić?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie przeciwkrzepliwe po wszczepieniu sztucznej zastawki serca

Pacjent, któremu wszczepiono zastawkę powinien poddać się leczeniu przeciwkrzpilwemu. Chcesz wiedzieć więcej na temat? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, powinna Pani skontaktować się z kardiologiem, wymagana jest dalsza diagnostyka, wskazane byłoby wykonanie 24-godzinnego pomiaru EKG, badania echo serca i ew. prób wysiłkowych oraz RTG klatki piersiowej. Jeżeli "na co dzień" nie choruje Pani na nadciśnienie, to konieczne może się również okazać wykonanie badań hormonalnych i USG brzucha, ale diagnostyka powinna być prowadzona pod okiem lekarza.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy