Atak duszności, zawrotów głowy i ucisku w klatce piersiowej

Witam.Przed chwilą mój narzeczonemu(30lat)zrobiło się duszno pod prysznicem.Czuł duszność, zaczęło kręcić się mu w głowie i ucisk w klatce piersiowej.Po czym zaczęła mocno boleć głowa z tyłu. Po chwili spokojnego siedzenia ciśnienie miał dobre bo 120/90. Czasami na co dzień musi zrobić głębszy oddech bo twierdzi, że czuje jakby miał płytki oddech i chce dotlenić płuca. na nic nie choruje. Nie przyjmuje żadnych leków a kiedyś ów sytuacja również miała miejsce.W jakim kierunku musi być zbadany?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przede wszystkim należałoby wykluczyć przyczynę sercową, dlatego radzę udać się do lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania, ekg i być może skieruje dalej do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam