Atak jaskry a stosowanie Pilocarpiny

Mam w tej chwili atak jaskry. Nie silny, ale ... Trzy razy zakrapialam oko pilocarpina i raz kroplami xaloptic combi. Czy wytrzymam do rana ? Czy moge jeszcze raz zakropic oko pilocarpina ?

Pilokarpinę można zakraplać 5x na dobę. niestety częstsze zakroplenie nie przyniesie poprawy, a tylko pogorszenie, mogą się zrobić zrosty. Należy kupić lek moczopędny np Diuramid a 250 mg i zażyć 1 tbl. z Potasem K= np Kalipoz prolongatum. po ok 2 godzinach jeżeli nie będzie lepiej iść na SOR. Pozdrawiam