Atak niestrawności i kłujące bóle

Dzien dobry, chciałam się dowiedzieć czy to normalne, ze po ,, ataku niestrawności "( palacy ból żołądka , zgada , przelewanie się w żołądku ) uczucie dyskomfortu utrzymuje sie jeszcze przez kilka dni ? Przeszłam na dietę lekkostrawna, jednakże sporadycznie łapią mnie kłujące bóle jelit poprzedzające wypróżnienia. Czy to możliwe ze nadmiar kwasu solnego nie został zneutralizowany i podrażnia jelita ? Od 18 dni biorę tetracykliny - mogą byc powodem powyższych dolegliwości ? proszę o poradę

Dzień dobry :)

W takiej sytuacji należy przede wszystkim przeanalizować Pani dietę, aby wykluczyć z niej produkty, które takie dolegliwości wywołują.

Stosowanie tetracykliny również może powodować podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego i opisywane dolegliwości.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA