Atak padaczki a alkohol

5 lat temu po wyjściu z wojska złapała mnie padaczka ,po badaniu przez lekarza wszystko było dobrze.Za miesiąc znowu to samo,przeprowadzono badania wszystko dobrze.od tej pory nigdy nie miałem nawrotu,ale boję się,żeby nigdy to nie nastąpiło.Piłem alkohol od młodych lat,teraz mniej piję tylko piwa,muszę wypić codziennie chociaż jedno,bo się żle czuję i obawiam się nawrotu choroby.Jak wypiję za dużo to zn owu mnie boli wątroba i muszę odleżeć 3 dni dopóki ból nie ustąpi.Nie wiem co robić
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po pierwsze trzeba uświadomić sobie iż jest Pan uzależniony od alkoholu. To podstawowa kwestia, z którą należy walczyć. Witam ataki drgawkowe mogły być wynikiem spożywania alkoholu. Jeżeli ma Pan postawioną diagnozę iż drgawki były spowodowane epilepsją należy liczyć się z tym iż mogą one powrócić. Drgawki alkoholowe zaś występują, w czasie od kilku godzin do tygodnia po przerwaniu ciągu spożywania alkoholu lub gwałtownym zmniejszeniu dawek alkoholu, najczęściej obserwujemy je po 18 -24 godzinach.

Warto rozważyć problem częstego spożywania alkoholu, od lat. Piwo to też alkohol! zwłaszcza jeśli pije Pan regularnie i są symptomy uzależnienia
Ataki Padaczki moga być wywoływane przez alkohol, zaburzenia elektrolitowe i niedobory pokarmowe spowodowane alkoholem, wtónym zaburzeniami wcjłąniania. Radziłąbym kontakt z Lekarzem i Poradnią AA To dobrzy fachowcy! i można tam znależć wszechstronne wsparcie. Badanie EEG może wykazać czy występują zmiany napadowe w czynności bioelektrycznej mózgu
może