Atak padaczki alkoholowej na drżenie rąk w nocy

3 tygodnie tem temu miałem pierwszy atak padaczki alkoholowej. Od tego czasu biorę leki przeciwpadaczkowe, 1 tabletka na noc. Moja narzeczona mówi, że zaobserwowała pojedyńcze skurcze mięśni w nocy kiedy już głęboko śpię, mimowolne ruchy rąk, karku; "wykopy" nogą, chwilowe drżenia mięśni. Czy mogą to być padaczkowe skurcze mięśni czy powinienem już odstawić te leki skoro budzę się wypoczęty i za dnia nie odczuwam juz żadnych skutków zespołu abstynencyjnego. Czy atak padaczki może się powtórzyć?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Leki przeciwpadaczkowe należy przyjmować na stałe w celu zapobiegania wystąpieniu napadów. Proponuję porozmawiać o zaobserwowacyh objawach ze swoim lekarzem prowadzącym.