Atak padaczki po operacji usunięcia guza mózgu
jestem po operacji usuniecia guza mozgu i naswietlaniu i przez to pojawil atak padaczki to bylo 1.5 roku temu. Teraz robilem rezonans i wszystko jest wpozadku wyniki wyszly dobrze i czuje sie dobrze i na silach rok temu mialem ostatni atak padaczki czy musze czekac dwa lata na to zeby jezdzic samochodem czy moge szybciej jak czuje sie dobze i wyniki dobre bo pani doktor tak twierdzi ze musi minac 2 lata i nie wiem czy prawde mowi

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym
Padaczka wynika z uszkodzenia mózgu, a ono pozostanie na całe życie. To że w badaniu obrazowym nie ma wzrostu guza to bardzo dobrze, uszkodzenie czyli miejsce po guzie zostaje. Jazda samochodem jest niebezpieczna dla Pana, nie jest Pan w stanie przewidzieć czy nie nastąpi napad padaczkowy, co będzie jeśli wydarzy się to w trakcie jazdy samochodem, chce Pan zabić albo okaleczyć siebie i innych.
Ryzyko napadu pozostaje do końca życia.
Pacjenci z padaczka zazwyczaj w okresie międzynapadowym czują się dobrze i nie mają żadnych objawów.
Proszę się zastanowić czy warto ryzykować.
Witam , zalecenia lekarza prowadzącego są DECYDUJĄCE!!! proszę więc pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego i stosować się do Jej zaleceń!!! z.żurawski