Atak paniki, nerwobóle i strzykanie w uchu

Witam.moj problem trwa od 2 miesiecy po urodzeniu corki. Zaczelo sie od ataku paniki. Pozniej pojawila sie obrecz na glowie. Trwalo to kilka miesiecy okazalo sie ze mam anemie. Suplementacja pomogla lecz zostala juz zatrzymana. Pojawialy sie nerwobole w glowie, strzykanie, uczucie zatkanego ucha, klucie w oku. Uczucie, ze jestem pijana, ze jestem w snie. Aktualnie dokuczaja mi nerwobole w klatce piersiowej, drzenie miesni rak i nog. Nudnosci. Czy to nerwica ? Internista obstawia depreje lęk

Witam,

Rozumiem, że może być Pani bardzo trudno i że niepewność co się dzieje jest frustrująca. Jednak, poprzez serwis internetowy rzetelna diagnoza tego co może Pani dolegać nie jest niestety możliwa. Zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty, zachęcam do rozmowy z lekarzem - jeśli wykluczy ewentualne fizyczne przyczyny, będzie to oznaczało że objawy o których Pani pisze mogą mieć źródła psychologiczne. U psychoterapeuty zapewne po kilku wizytach dowie się Pani na czym mogą polegać Pani trudności i jak najlepiej się sobą zająć by się ich pozbyć.
Proszę się nie poddawać i zatroszczyć o siebie. Wiele kobiet po urodzeniu dziecka, wchodząc w nową rolę życiową, wcale przecież nie taką łatwą doświadcza kryzysu. Jeśli trudno poradzić sobie z nim z pomocą bliskich, warto sięgnąć także po pomoc psychologa/psychoterapeuty. Współczesna psychoterapia jest skuteczna.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Na portalu nikt Pani diagnozy nie postawi. Ale można postawić hipotezę,że rzeczywisćie Pani trudności mają źródło psychiczne. Polecam spotkać się z psychologiem i omówić z nim te trudności, a po wspólnej decyzji - rozpocząć psychoterapię. Podobne objawy pojawiają się w zaburzeniach psychosomatycznych, nerwicowych - ich przepracowanie pozwala wrócić do stanu sprzed zaburzeń. Pozdrawiam.