Atak paniki podczas jazdy samochodem

podczas jazdy samochodem doznalam tak silnego ataku paniki trzesly mi sie rece na kierownicy,i nogi na pedale musialam sie zatrzyma c na auustradzie w niebezpieczny m miejscu i zazyc diazepam bo inaczej moze bybylo jeszcze gorzej co mam robic a musze isc do pracy. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty i podjąć leczenie.
W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Szanowna Pani,

jeżeli takie ataki pojawiały się już u Pani, lub się powtórzą, jeżeli ma też Pani stresujący okres w życiu i czuje, że nie może nad nim zapanować, wówczas lepiej skonsultować się z lekarzem psychiatrą, aby w przyszłości zmniejszyć ryzyko takich napadów. Lekarz ten może też zaproponować terapię (badającej co jest podłożem napadów lękowych), jeśli będzie konieczna, zwykle ordynuje też leki wyciszające.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Anna Szostak, www.ctzo.org