Atak serca po przeszczepie

Panie Doktorze mam pytanie które mnie zastanawia czy była pomoc dla mojego taty,w 2013 w sierpniu miał przeszczep serca a w 22 pażdziernika był sam w domu wieczorem siedział na wersalce po czym co się okazało złapał się za serce i przewrócił na podłogę a przed sobą miał stolik na którym była serwetka i szklanka stała, a wyglądało to tak że obrus był pociągnięty troche a szklanka na ziemi i leżący na ziemi trzymał się prawą ręką na sercu w takiej pozycji umarł ,czy karetka by mu pomogła???

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, niestety nie można odpowiedzieć dokładnie na Pana pytanie, prawdopodobnie zgon nastąpił szybko i do przyjazdu karetki byłoby za późno. Jednakże powtórzę raz jeszcze, mając tylko takie informacje, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pańskie pytanie. Wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca. Pozdrawiam.