Atak silnego bólu w klatce piersiowej i trudności z oddychaniem

Witam Moja babcia jakiś czas temu miała jakiś atak. Jest chora na serce. Miała ogromne trudności z oddychaniem, silny ból w klatce piersiowej i z tyłu na plecach. Jakby jej wciągało całą klatkę piersiową. Trwało to ponad pół godziny. Wyszła jej jakaś gula spomiędzy żeber. Którą miała kilka dni. O wizycie u lekarza nie chce słyszeć. Przyznała się do tego dopiero dziś. Proszę o pomoc. Czy mógł to być zawał serca lub stan przedzawałowy?

Renata GrzechociĹska

Mógł to być zawał. Należy koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką.