Atak szybkiego bicia serca

Witam, ponad rok temu, dostałem "ataku" szybkiego bicia serca, odczucie to było jak po wysiłku fizycznym, serce biło szybko, ale równo. Wystąpiło to dwa razy. Po drugim razie przejąłem się na tyle, że zacząłem ciągle monitorować serce, które przyśpiesza samo np. w tłocznych miejscach - autobusie, tramwaju, kościele. Inne sytuacje zmusiły mnie do oswojenia się z tym i np w pracy na ważnym spotkaniu, to już nie występuje.Czy to może być nerwica o której teraz tak wiele się mówi?

Wygląda to jak napad paniki (przynajmniej jeśli chodzi o somatyczną "część" tego zaburzenia - nie wiem jak ten mechanizm przebiega u Pana dalej). Polecam udać się do kardiologa na badanie. Jeżeli wyniki nie wskażą żadnych nieprawidłowości - wtedy proszę rozważyć konsultację z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie.