Atak tachykardii i wysokie ciśnienie krwi

dziwna sytuacja,prosze o pomoc pojechałam na pogotowie,bo dostałam ataktu tachykardi,moje cisnienie wynosilo 183/120,puls 150,wzielam wczesnij captopril,i dalej mi bilo serce,tam tez go dostalam i cisnieniemi mi sie nie zbilo,puls byl taki sam i cisnienie doszlo nawet do 200,dopiero po dwoch zastrzykach czyli hydroksyzynie i relanium zachcialo mi sie spac,nie wiem jakie bylo to cisnienie bo kazali mi jechac do domu.Krew,echo serca,usg brzucha,tarczyca,mocz,(norma)

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
atak tachykardii połączony ze znacznym wzrostem ciśnienia nie jest sytuacją normalną i wymaga dalszej diagnostyki, najlepiej prowadzonej pod okiem kardiologa.
Wykluczyć powinno się również guza chromochłonnego nadnerczy, który może powodować wspomniane dolegliwości - w tym celu oznacza się poziom metabolitów katecholamin w dobowej zbiórce moczu.