Atak trudności ze złapaniem powietrza

Witam. Około dwóch miesięcy temu miałam pierwszy "atak". Nie mogłam złapać powietrza w płuca, oddech był płytki. Pomiędzy próbami wciągnięcia powietrza miałam suchy kaszel i ból (uczucie gorąca) w klatce piersiowej. W czasie wdechu słychać było świst. Ataki powtórzyły się 4razy, zwykle w godzinach późno wieczornych, jeden był w nocy. Wszystkie trwały około 15-20 minut. Jestem uczulona na pleśń, jednak nie ma jej w domu. Moje pytanie, czy to może być astma? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Witam,
wizyta u specjalisty chorób płuc jest konieczna. Gdyby się okazało, że przyczyna objawów nie jest fizyczna zachęcam do wybrania się do psychoterapeuty np, w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdyż Pani trudności mogą byc związane również z zaburzeniami nerwicowymi.
Pozdrawiam