Atak zaburzeń wzroku i utrata przytomności

Dzień dobry Mam na imię Agnieszka i mam pewien problem: W czwartek tydzień temu miałam napad atak nie wiem jak to nazwać najpierw zaczoł mi wzrok uciekać do góry potem straciłam przytomność. Szłam wtedy z koleżanką mówiła mi że miałam drgawki i piana szła mi z ust widziała białka moich oczu i pogryzłam język oraz popuściłam mocz. Czy jeżeli to epilepsja to muszę zrezygnować z prawa jazdy. Czy może się to powtórzyć i jak to przewidzieć? Dziękuje za odpowiedz oraz za możliwość rady.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z opisu wynika, że był to napad padaczkowy. Powinna Pani przede wszystkim zgłosić się do neurologa. Od badania i oceny klinicznej zależy ewentualna dalsza diagnostyka, leczenie i zalecenia - np. w kwestii prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Więcej na temat padaczki znajdzie Pani pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/padaczka