Ataki agresji, wybuchy złości i brak zaufania ze strony chłopaka

Witam serdecznie. Piszę z nadzieją, że znajdę pomoc u Pani lub przynajmniej początek drogi aby unormować swoje życie. Jestem z chłopakiem ponad 3 lata mamy 8 miesiecznego pieknęgo synka:) problem w tym, że mój chłopak ma napady agresji, wybuchy gniwu, nie ma do mnie zaufania, cały czas podejrzewa mnie o zdrady, nie szanuje, wyzywa od najgorszych, traktuje bardzo źle, doszło do rękoczynu. nie wychodzę z domu, nie mam kontaktu ze znajomymi i jest co raz gorzej. proszę o pomoc.

Witam,
bardzo dobrze że Pani pisze, warto szukać pomocy, wsparcia. Sytuacja jest z całą pewnością trudna, powiedziałabym nawet, ze obydwoje Państwo potrzebują pomocy, jednak w pierwszej kolejności skupiłabym się ma Pani. Czy próbowała Pani szukać pomocy w instytucjach zajmujących się przemocą jak np. niebieska linia? Trudno o konkretne porady w takiej formie, jednak gdyby tylko Pani chciała zachęcam do indywidualnego kontaktu, zasługuje Pani na szczęście i pomoc. Proszę się nie wahać i pisać w razie potrzeby, może pomogę znaleźć wyjście w tej trudnej sytuacji. Pozdrawiam.

Proszę skonsultować się z psychologiem. Wstępny wywiad pozwoli ocenić, czy bardziej Pani potrzebuje wsparcia czy możliwa jest psychoterapia małżeńska. Zaangażowana praca obojga partnerów daje szanse na odbudowanie relacji małżeńskiej i związku.
Najważniejsze jednak, żeby stawiała Pai granice, szanowała siebie i budowała związek partnerski (zamiast pochyłej reakcji, w której Pani możliwości są mocno ograniczone, a do tego stosowana jest wobec Pani przemoc fizyczna i psychiczna). To może Pani wypracować właśnie w psychoterapii.

Witam. Wygląda to na przejawy przemocy a przemoc w naszym kraju jest przestepstwem. W sytuacji zagrożenia można zawsze wołać Policję. Proponuje udać się po bezpośrednią pomoc psychologiczna. Trzeba podjać też stanowc ze kroki wobec chłopka porozmawiać z nim i zasugerować psychoterapię. Inaczej musi zadać sobie pytanie czy tak godzi sie żyć.

Proszę Pani, jak najszybciej proszę odnaleźć w Warszawie bezpłatne spotkania na których spotykają się ofiary. Może to być niebieska linia http://www.niebieskalinia.pl/kontakt lub http://www.al-anon.org.pl/spis.html (szukać - region warszawski). Proszę nie zlekceważyć symptomów, które prezentuje Pani partner - one są bardzo groźne dla Pani i dla dziecka. Można skontaktować się z dzielnicowym.
Pozdrawiam z miłością, Alicja Maria Jankowska http://www.psychoterapie-szczecin.pl/