Ataki brzuszne u 9-letniego dziecka

Moja 9-letnia córka 5 dzień cierpi na bóle brzucha,są to napady(ataki) brzuszne pojawiające się praktycznie co chwile.W przeciągu tych 5 dni córka była zbadana przez 3 lekarzy,łącznie z wizytą w szpitalu.Usg w normie, badania krwi i moczu także w kier.wyrostka.Poradzono nam na uśmierzenie bólu nurofen lub nospa(z czego nospa zero działania)poza tym z leków bactrim,espunisan i lakcid przepisany przez lekarza rodzinnego. Dziecko nie ma odruchów wymiotnych, stolec w normie nie ma też temp.

Trudno mi w takiej sytuacji radzić bez bezpośredniego badania, bez dokładnego wywiadu przeprowadzonego z dzieckiem i rodzicami. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że czasami jeśli wykluczy się przyczyny organiczne powodem takich dolegliwości bólowych brzucha są zaburzenia emocjonalne, mają tło psychogenne.