Ataki drgawek i ogólne osłabienie

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Od paru dni mam następujące objawy "ataków" w takiej kolejności: - robi mi się słabo; - uczucie zimna, drżenie, szybsze bicie serca; - potem robią się zimne, lodowate ręce i nogi, tylko klatka piersiowa robi się ciepła; - drgawki całego ciała; - po 5-15 minutach spokój (płacz); - zawsze po takim ataku mam gorączkę i jestem bardzo osłabiony. Trochę cieplejsze ręce, ale wciąż bardzo zimne i nie można zmierzyć ciśnienia w nadgarstku. Po ataku mam ogromny apetyt i pije dużo wody. Byłem w szpitalu na oddziale kardiologicznym, zrobili mi badania: - krwi - w normie; - usg brzucha - w normie; - echo serca - wszystko w normie; - dopplera tętnicy szyjnej - wszystko ok. W chwili przyjęcia miałem wysoki cukier (wieczorem). Rano się ustabilizował. Potem wypisano mnie ze szpitala z diagnozą nerwicy i przepisano lek cloranxen. Zanim zacznę brać ten lek chciałbym wysłuchać opinii, Ten lek wygląda na dosyć silny. Moje ataki niestety nadal występują. Wydaje mi się, że mogą być spowodowane zmianą ciśnienia.

Witam! Opisywane dolegliwości są typowe dla guza chromochłonnego (pheochromocytoma), ale należy je różnicować również z zaburzeniami lękowymi czy nadczynnością tarczycy. Dominującym objawem pheochromocytoma jest występowanie nadciśnienia tętniczego podczas napadów, aczkolwiek u 10% osób nadciśnienie nie występuje, jednakże zachęcam do pomiaru ciśnienia tętniczego aparatem z mankietem naramiennym. Niestety nie napisał Pan jakie badania krwi zostały wykonane, a mogłoby to pomóc w wykluczeniu guza chromochłonnego. Podstawowym badaniem w diagnostyce guza chromochłonnego powinno być oznaczenie metoksykatecholamin w próbce moczu lub krwi. Jest najbardziej czułe i swoiste badanie, od którego należy zacząć. Zachęcam do konsultacji z internistą w celu potwierdzenia bądź wykluczenia podejrzewanych przyczyn. Pozdrawiam serdecznie!