Ataki duszności, bóle głowy i zmęczenie

Witam. Ostatnimi czasami często miewam ataki dusznosci, bóle głowy i ogólnie jestem rozbita i ciagle zmęczona. Pare dni temu udałam się na pogotowie z objawami jak dla mnie przeziebienia, ktore dopadło wiele osób u mnie w pracy, jednak po zmierzeniu przez lekarza cisnienia okazało sie ze wynosi ono 220/120. Obnizono mi je, po czym udałam sie do mojego lekarza rodzinnego, który kazał mi codziennie mierzyc cisnienie. obecnie wynosi ono 140-160/90-110. Czy w takim wieku moge chorowac na nadcisnieni

Niestety nawet w tak młodym wieku nadciśnienie może się zdarzyć. Trzeba nadal mierzyć ciśnienie. Wartości 160/110 nie są groźne dla życia, ale prawdopodobnie będzie pani musiała zacząć brać leki na nadciśnienie. Najczęściej zdarza się nadciśnienie samoistne, chociaż lekarz będzie musiał pomyśleć czy nie ma tu nadciśnienia wtórnego, czyli występującego w przebiegu innych chorób.