Ataki epileptyczne podczas snu

Prosze o porade :bardzo rzadko ok.9 lat mam ataki epileptyczne, zawsze w czasie snu w nocy. Bylem u neurologa, zlecono TK glowy i jak powiedzial lekarz wszystko jest ok.A ataki dalej sie zdarzaja zawsze gdy przezywam bardzo silny stres np. tak bylo przy utracie pracy.powaznej chorobie osoby bliskiej.Ataki nie sa podobno dlugie i zbyt silne ale ostatnio spadlem z tapczanu, przygryzlem jezyk,,otarlem ok..Przyjmowalem wczesniej mala dawke leku (nie pamietam nazwy) teraz nic.Atakow bylo 7do10..

Konieczne badanie EEG, kontrolne badania krwi, elektrolitów, glukozy, CPK.
Moze przy zdenerwowaniu także brak snu, co sprzyja atakom padaczki...
Czy nie miewa Pan zaburzeń rytmu serca,
Czy nie nadużywa Pan alkoholu, kawy, innych używek? Czy regularne posiłki?

Wywiad wykazuje na padaczkę.Wiele jej postaci (w tym genetycznie uwarunkowane padaczki ogniskowe\ z płata czołowego lub skroniowego) powoduje występowanie napadów w czasie snu.Konieczna wizyta u specjalisty neurologa z zapisem eeg najlepiej w czasie snu i jak sądzę powrót do leczenia przeciwpadaczkowego.Ale o tym powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Pozdrawiam ciepło