Ataki histerii u 20-miesięcznego dziecka

Witam mój 20 mięsieczny synek jest bardzo płaczliwy i nerwowy w sytuacjach gdy czegos mu się zabroni albo w kłótni z 4 letnim bratem np. o zabawkę wtedy wpada w histerie uderza głowa w podlogę rzuca się na nią płacze krzyczy.Noc zaś jest podobna nie przesypia nam całej potrafi budzić się co godz krzyczy płacze woła mama tata ale w dzień zdarzy się że prześpi 1-2 godz czasem z płaczem lub bez .Prosimy o pomoc ta sytuacja nas pomału wykańcza.Dziękuje

Witam,

Proszę koniecznie skonsultować się z neurologiem dziecięcym, a w kolejnym kroku z dziecięcym psychologiem. Online się tu nie pomoże, dziecko wymaga diagnozy. Takie zachowanie może mieć wiele przyczyn, zarówno organicznych, jak i psychologicznych.

Pozdrawiam

Państwa synek walczy o dominację i jak widać skutecznie udaje mu się to uzyskać. To on wyznacza granice. Tak problem wygląda zewnętrznie, skupiając się głębiej na odpoczynku dziecka, można dostrzec problem z wyciszaniem się, o czym świadczy zachowanie w nocy. Proszę przyjrzeć się jakie bodźce pobudzają dziecko najbardziej /rodzaj zabawek, dźwięki w otoczeniu, światło w nocy ale też w dzień /, ograniczyć czas oglądania telewizji. Jeśli problemy nie zmniejszą się należy przyjrzeć się diecie dziecka i zrobić badania pod kątem alergii pokarmowej, nietolerancji laktozy.
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Na pewni warto zastosować pewne konsekwentne zachowanie i nie ulegać histerii gdyż wtedy ona się pogłębia, a dziecko uczy, iż dzieki niej osiąga cel. Trzeba wytyczyć jasne granice i uczyć odpowiednich zachowań. Ponieważ dziecko jest nerwowe i ma problemy ze snem warto skonsultować się też z lekarzem neurologiem.
PozdrWiam AM