Ataki lęku a karmienie piersią

Kilka lat temu na studiach miałam pierwszy atak lęku, później mi trochę minęło. 5 lat temu powróciło ze zdwojoną siłą i zaczęłam 2- letnią terapię u psychologa/ psychoterapeuty. Obecnie jestem 3 lata po terapii i do tej pory jakoś dawałam sobie radę. Teraz mam pół roczną córeczkę którą karmię piersią ale lęki wróciły i nie wiem co dalej robić, czy próbować znowu psychoterapii i udać się do jakiegoś psychiatry , bo niestety żadnych grup wsparcia w mojej okolicy nie ma :( ?

Dzień Dobry Pani,

Jest Pani w nowej sytuacji, ma Pani Córeczkę, za Którą czuje się Pani odpowiedzialna
i Która wymaga od Pani zaangażowania.

Zachęcam Panią do podjęcia terapii podtrzymującej, która pomoże dotrzeć do źródła Pani lęku i niepokoju.

Wszystkiego Najlepszego dla Pani i Córeczki,
Irena Mielnik-Madej

Pojawienie się na świecie dziecka, to bardzo emocjonalny czas. Być może większa dawka emocji połączonych z poczuciem odpowiedzialności uruchomiły lęki. Jeżeli była Pani zadowolona z psychoterapeuty, który prowadził Pani terapię, proszę się do niego zgłosić i opowiedzieć o objawach. Ważne, żeby dotrzeć do źródła lęków, wtedy łatwiej je wyeliminować.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam
Zachęcam do ponownego podjęcia psychoterapii.
Najlepiej u tego samego psychoterapeuty.
Jeżeli jest duży problem z dojazdem,
istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie