Ataki lęku i otępienie

Pare lat temu miałam napady lęku i dziwnie się czułam,otępiała,miałam dziwne uczcie jakbym inaczej postrzegała świat,niż w normalnym stanie,gdy nic mi nie było.Sama nie wiem jak to opisać,nic mi się nie chciało,bóle głowy,drętwienia.Sama sobie z tym poradziłam,znów czułam się dobrze i przeszło.Ostatnio w nocy dostałam strasznego ataku lęku,znów dziwnie się czuje od kilku dni.Gdy się czymś zajmę to jest dobrze.Lęk jest silniejszy,bo boje się tego stanu i nakręcam się sama.Co jest ze mną? Pomocy

Witam,
opisywane przez Panią objawy mogą wynikać z doświadczanych zaburzeń lękowych. Portal internetowy ma jednak liczne ograniczenia i nie pozwala na stawianie diagnoz. Z tego względu zachęcam Panią do skorzystania z profesjonalnej pomocy. W tym celu może udać się Pani do Poradni Zdrowia Psychicznego lub skorzystać z prywatnej konsultacji u psychiatry/psychoterapeuty. Warto jest poszukać stosownego i profesjonalnego wsparcia, aby poczuć się lepiej.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Sytuację powinna pani skonsultować z psychologiem lub psychiatrą podczas osobistej rozmowy. Bez większej ilości danych nie można niczego stwierdzić. Pozdrawiam

Atak lęku powoduje duże pobudzenie emocjonalne. Otępienie, którego Pani doznaje po tych napadach wynika z budowy mózgu, w którym znajduje się tzw. ciało limbiczne. Jest to centrum sterowania emocjami i centrum dowodzenia pamięciom długotrwałą. Zatem, gdy emocje są silne, to pamięć upośledzona ... Potrzeba minimalnie trzech godzin, by dojść do siebie ... Tyle mogę wyjaśnić wirtualnie. Trzeba się dowiedzieć, dlaczego lęk Panią znowu odwiedził. Jest potrzeba sporządzenia wywiadu i psychodiagnostyki w celu wykluczenia podłoża innego niż psychologiczne. Dobrym pomysłem byłaby grupowa terapia lęku, która jest korzystniejsza finansowo. Grupa mogłaby podczas takiej formy pracy czerpać od Pani siłę i uczyć się sposobów radzenia sobie.

Dzień dobry, w tej sytuacji najlepiej skonsultować się z psychologiem w celu przeprowadzenia diagnozy. Psycholog zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.