Ataki osłabienia u 65-latki

Witam, moja babcia (65lat) co jakiś czas ma ataki osłabienia. Czuje się dobrze, wyjdzie na zakupy i nagle robi jej się słabo, trzęsie się w środku. Po takim ataku boli ją głowa , jest rozdrazniona i bez życia. Podstawowe wyniki i cukier ma w normie. co może być przyczyną? Dodam jeszcze, że w trakcie ataku babcia bierze coś słodkiego i popija wodą, ale nie jesteśmy w stanie stwierdzić,czy to pomaga, czy po prostu samo osłabienie przechodzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli wyniki badań podstawowych są w normie konieczne jest wykonanie badania EKG aby móc stwierdzić czy nie są wynikiem zaburzeń rytmu serca. Być może konieczne będzie wykonanie 24- godzinnego monitorowania EKG metodą Holtera. A czy ciśnienie jest w normie? Czy w przeszłości jakieś problemy z układem krążenia.