Ataki padaczki u uzależnionego od alkoholu

Nałogowy alkoholik 46 lat z nadwagą po zawale miewał juz ataki padaczki alkoholowej po odstawieniu picia ktore trwalo okolo 5 tygodni. Teraz aby temu zapobiec chce wziasc Relanium ale nie wiem czy moze wtedy wziasc gdy jest jeszcze pod wplywem, czy ma czekac az calkiem wytrzyzwieje. Dodam ze choruje na bezdech a teraz wyjatkowo 3 tygodnie pol.

Dodatkowo alkohol sam w sobie zmienia próg drgawkowy predysponując do wystąpienia napadów padaczkowych.
Relanium jest bardzo niebezpiecznym lekiem w rękach osoby nieuprawnionej. Stosowane jest głównie do przerywania napadów padaczki a nie do jej leczenia i zapobiegania.
Leczenie padaczki polega na abstynencji i stosowaniu odpowiednich leków. Oczywiście leki ( w tym również Relanium) i alkohol wykluczają się ze względu na możliwość wystąpienia niebezpiecznych dla życia powikłań.