Ataki paniki, stany lękowe oraz strach przed ludźmi u 18-latki

Witam :) miewam ataki paniki i stany lękowe. Na szczęście ostatni atak miałam 1,5 roku temu więc jest dobrze. Boję się innych (obcych) ludzi - najczęściej takich którzy wyglądają podejrzanie, czuć od nich alkohol etc. Jednak ostatnio odkryłam że odczuwam zagrożenie przed niektórymi osobami, które znam i lubię. Jak wkoło są inni ludzie okej, ale sam na sam ogarnia mnie niewyjaśniony lęk, zaczynam mieć objawy fizyczne, muszę uciec z pomieszczenia, mimo że osoba nic mi nie zrobiła. Czy to to samo?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Z Pani słów można sądzić, że obecnie występują u Pani pewne formy objawów lękowych. Sądzę, że dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z terapii - terapia behawioralno - poznawcza jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia wszelkich zaburzeń lękowych. Warto leczyć zaburzenia lękowe, ponieważ nieleczone mocno utrudniają życie. Życzę powodzenia.