Ataki przy róży co określony czas

Witam. pytanie : choruje na różę i wydaje mnie się że objawy są zbyt częste , atak choroby występuje jak w zegarku co 3 miesiące i tak już od 1,5 roku. Lekarz mówi ze to tak już będzie ale wydaje mnie się że to zbyt często. jakie powinienem zrobić badania

Róża jest chorobą, która często nawraca. Wynika to z tego, że miejscowo dochodzi do uszkodzenia tkanek i bakterie co jakiś czas się odradzają. Żeby zmniejszyć ryzyko nawrotu warto obniżyć masę ciała (o ile nie ma niedowagi). Wtedy tkanka tłuszczowa zmniejszy swój nacisk na tkankę uszkodzoną i będzie ona lepiej dokrwiona.