Ataki serca a leczenie kardiologiczne

Dzien Dobry mialam dzisiaj ponowny atak a mianowicie moje serce bilo 159/102 a puls serca mialam 198 nie moglam oddychac i dusilo mnie niby lecze sie u kardiologa ale na etapie badan wciaz jestem i nic nie wiem zdarza sie mi to czasami tak bez przyczyny Mieszkam w anglii

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Poza przewlekłym, podstawowym leczeniem nadciśnienia tętniczego, powinna mieć Pani zalecone leki do doraźnego stosowania, w przypadku wystąpienia tak wysokiego ciśnienia.
Incydentalnie występujące skoki ciśnienia stanowią duże ryzyko powikłań, dlatego wskazana jest ponowna wizyta u kardiologa lub jeśli nie jest to możliwe w najbliższym czasie, u lekarza pierwszego kontaktu.