Ataki szału i paniki

Witam wszystkich.Mam 19 lat i jestem chłopakiem. Od jakiegoś czasu niewiem , miesiac półtora mam prawie codziennie ataki szalu, mam ochote wszystko zniszczyc, krzyczec lub kogoś pobić.Mam również ataki paniki, troche rzadziej, ale też często.Jestem nerwowy i byle błachostka potrafi mnie bardzo zdenerwować.Jestem cały czas przygnębiony i smutny,czasami zastanawiam się po co ja jestem na tym świecie,to wszystko nie ma sensu... Czasami mam zawroty głowy,oraz takie jakby buchy goraca lub zimna.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą- podobne objawy nie powinny być lekceważone- wahania nastroju, drażliwość, wybuchowość, napady paniki, poczucie anhedonii i apatii mogę być objawami depresji. Ważne jednak by diagnozę postawił specjalista po obserwacji i badaniu. On także zleci odpowiednia terapię- farmakoterapie i psychoterapię.

0

Objawy te mają raczej charakter emocjonalny i sa z grupy zaburzeń lękowych. Oczywiście aby uściślić rozpoznanie niezbędne jest badanie psychiatryczne, wywiad i określenie podłoża reakcji opisywanych przez Pana. Nasilone reakcje powiązane z gniewem, destrukcją mogą świadczyć o Pana frustracji, trudnościach w realizacji potrzeb. Problemom tym zazwyczaj towarzyszą objawy o charakterze depresyjnym. W Pana opisie dominują objawy psychiatryczne, a nie neurologiczne. NIewątliwie podczas stawiania diagnozy wskazane jest wykluczenie podłoża somatycznego, ale w razie potwierdzenia się przedstawionych przeze mnie przypuszczeń wskazane jest zastosowanie leczenia objawowego redukującego przygnębienie i lęk.

0

Depresja u mężczyzn może przebiegać z objawami drażliwości, wybuchowości, skłonności do wybuchów złości. Zanim jednak zostanie rozpoznana wskazana jest ocena ogólnego stanu zdrowia. Tak więc: wizyta u lekarza POZ, dopiero po wykonaniu podstawowych badań wizyta u psychiatry. Możliwe jest także podłoże czysto emocjonalne tych zachowań. Wtedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty