Ataki szału i paniki

Witam wszystkich.Mam 19 lat i jestem chłopakiem. Od jakiegoś czasu niewiem , miesiac półtora mam prawie codziennie ataki szalu, mam ochote wszystko zniszczyc, krzyczec lub kogoś pobić.Mam również ataki paniki, troche rzadziej, ale też często.Jestem nerwowy i byle błachostka potrafi mnie bardzo zdenerwować.Jestem cały czas przygnębiony i smutny,czasami zastanawiam się po co ja jestem na tym świecie,to wszystko nie ma sensu... Czasami mam zawroty głowy,oraz takie jakby buchy goraca lub zimna.

Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą- podobne objawy nie powinny być lekceważone- wahania nastroju, drażliwość, wybuchowość, napady paniki, poczucie anhedonii i apatii mogę być objawami depresji. Ważne jednak by diagnozę postawił specjalista po obserwacji i badaniu. On także zleci odpowiednia terapię- farmakoterapie i psychoterapię.

Objawy te mają raczej charakter emocjonalny i sa z grupy zaburzeń lękowych. Oczywiście aby uściślić rozpoznanie niezbędne jest badanie psychiatryczne, wywiad i określenie podłoża reakcji opisywanych przez Pana. Nasilone reakcje powiązane z gniewem, destrukcją mogą świadczyć o Pana frustracji, trudnościach w realizacji potrzeb. Problemom tym zazwyczaj towarzyszą objawy o charakterze depresyjnym. W Pana opisie dominują objawy psychiatryczne, a nie neurologiczne. NIewątliwie podczas stawiania diagnozy wskazane jest wykluczenie podłoża somatycznego, ale w razie potwierdzenia się przedstawionych przeze mnie przypuszczeń wskazane jest zastosowanie leczenia objawowego redukującego przygnębienie i lęk.

Depresja u mężczyzn może przebiegać z objawami drażliwości, wybuchowości, skłonności do wybuchów złości. Zanim jednak zostanie rozpoznana wskazana jest ocena ogólnego stanu zdrowia. Tak więc: wizyta u lekarza POZ, dopiero po wykonaniu podstawowych badań wizyta u psychiatry. Możliwe jest także podłoże czysto emocjonalne tych zachowań. Wtedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty.