Ataki szału u 4-latka

Witam, moje dziecko (4lata) bardzo sie denerwuje, momentami są ataki szału. Trudno nawet to opisać. Czasami nawet w ciągu dnia jak się położy spać to wstaje z napadem histerii. Wtedy kopie. krzyczy, szczypie, bije, mówi ze nie kocha itd. Boje się...Dziękuje Sylwia W

Witam. Trudno ocenić co może być przyczyną takiego zachowania na podstawie Pani krótkiego opisu. Przyczyną histerii o której Pani pisze mogą być złe sny. Może być również tak, że dziecko nie radzi sobie z agresją i gniewem, w ten sposób daje upust swoim emocjom. Jednak, aby w pełni ocenić sytuacje należy udać się z dzieckiem do psychologa dziecięcego. Tam uzyska Pani pomoc.

Żeby zrozumieć i pomóc synowi, a także Pani, trzeba poznać szerszy kontekst. Ważne jest, jak chłopiec rozwijał się do tej pory, jaka jest Państwa sytuacja rodzinna, jakie metody radzenia sobie z trudnym zachowaniem już Państwo wypróbowali itp. Ruszajcie śmiało do specjalisty, nie ma sensu tkwić w bezradności i strachu.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/