Atarax i Hydroxyzinum a problemy z układem krzepnięcia

Witam. Czy Atarax i Hydroxyzinum są bezpiecznymi lekami? Obiło mi się o oczy,że mogą powodować problemy z układem krzepnięcia a ja mam z tym problem. Jeśli to prawda czy są jakieś inne słabsze , bezpieczniejsze leki na nerwicę , które nie będą powodować problemy z układem krzepnięcia ?

Witam,
atarax i hydroxyzyna to to samo; nie należy więc brać obu równocześnie; jest to lek doraźny, uspokajający, stosowany dodatkowo; w leczeniu nerwicy głównie stosuje się leki z grupy leków p/depresyjnych; bezwzględnie konieczna jest wizyta u psychiatry.
pozdrawiam