Atopowe zapalenie skóry: czy powinnam zmienić mleko, jakie podaję dziecku?

Witam. Mój 3-miesięczny synek ma suchą skórę, głównie na rączkach i nóżkach. Skóra przy tym jest zaczerwieniona, szorstka. Pojawiają się także plamki na twarzy. Byłam z nim u lekarza pierwszego kontaktu i powiedziała mi pani doktor, że to AZS i kazała zmienić mleko (dodam, że mały od urodzenia jest karmiony mlekiem sztucznym bebilon 1) tak jakby miał uczulenie na nie. Mały jest pogodny, dużo się śmieje, nie płacze, w kupce nie zauważyłam śluzu, czasem jest troszkę bardziej twarda, ale synek nie miewa raczej problemów z oddawaniem stolca. Lekarka przepisała maść sterydową. Czy powinnam ją zastosować oraz zamienić mleko tak jak zaleciła? Pozdrawiam. Klaudia

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niezależnie od swoich wątpliwości powinna Pani w pierwszej kolejności zastosować się do zaleceń lekarza. Jeżeli nie ufa Pani specjaliście, nie widzę sensu chodzenia na wizyty do niego. Oczywiście może mieć Pani zastrzeżenia do rozpoznania i zaleconych metod leczenia, ale tego typu rzeczy powinna konsultować z lekarzem badającym od razu w czasie wizyty.
Opisany przez Panią problem rzeczywiście przemawia za atopowym zapaleniem skóry. Zalecenia są przez to jak najbardziej słuszne. Po kilku dniach stosowania innego mleka oraz regularnego smarowania dziecka objawy powinne zmniejszyć swoje nasilenie, aż do pełnej remisji.
Pozdrawiam.